PRIDAŤ OTÁZKU NA LEGRANDFORUM.sk

Meno *
E-mail *
Telefón *
Informácia o telefónnom čísle nebude zverejnená,
slúži iba na interné účely pre potrebu ďalšej konzultácie.
Zaradenie *
Nadpis *
Otázka *
 
  polia označené * sú povinné

Kompenzácia

KOMPENZÁCIA

Od roku 2008 je súčasťou skupiny Legrand spoločnosť Alpes Technologies – popredný výrobca komponentov pre kompenzáciu a kompenzačných rozvádzačov v oblasti NN aj VN. Vďaka tomu môžeme ponúknuť produkty na špičkovej technickej úrovni. Originálne riešenie kompenzačných rozvádzačov umožňuje vyrábať rozvádzače v nadštandardnej kvalite za rovnaké ceny. Prihláste sa na školenie, radi sa podelíme o naše skúsenosti.

KONDENZÁTORY ALPIVAR2

Základným prvkom kompenzácie sú kondenzátory. Vyrábajú sa v trojfázovom prevedení, s kapacitou od 2,5 kVAr až do 125 kVAr. V porovnaní s klasickými hliníkovými kondenzátormi prinášajú celý rad výhod:
vyššia životnosť, vyššia dielektrická pevnosť, obal so samo zhasiteľného plastu, trieda izolácie II, montáž v akejkoľvek polohe, dokonale hermeticky uzavretý obal za každých podmienok atď.
KOMPENZAČNÉ STÝKAČE CTX-C
Ďalšou novinkou v ponuke Legrand sú priemyselné stýkače CTX. Špeciálne pre spínanie kapacitných záťaží sú navrhnuté stýkače CTX-C. Menovitý výkon je v rozsahu od 12,5 kVAr až 70 kVAStýkače sú štandardne vybavené r. obmedzujúcimi rezistormi, pomocnými kontaktmi (1NO+1NC) a svorkami pre pripojenie neupravených vodičov. Stiahnite si katalóg priemyselných stýkačov CTX z našich stránok.

Stiahnite si katalóg

Nový rad výkonových ističov DPX

REGULÁTORY ALPTEC
Vyrábajú sa v prevedení pre spínanie 3, 5, 7 a 12 stupňov kompenzácie. Programovať ich možno manuálne, alebo prostredníctvom PC vďaka komunikačnému portu na zadnej strane jednotky.

Majú integrovaný teplotný senzor. Obsahujú relé kontakty na priame ovládanie stýkačov jednotlivých stupňov kompenzácie, ventilátorov vetrania alebo alarm výstupu.
KOMPENZAČNÉ TLMIVKY
Pokiaľ je podiel spotrebičov, ktoré môžu byť potenciálnym zdrojom vyšších harmonických väčší, ako 25%, odporúčame kompenzačný rozvádzač vybaviť tlmivkami.

Vyššie harmonické môžu spôsobiť zvýšené namáhanie kondenzátorov, ich rýchle starnutie, stratu kapacity alebo poškodenie. Zaradením tlmiviek do obvodu sú kondenzátory chránené voči týmto nežiadúcim javom.

Tlmivky majú integrovanú tepelnú ochranu. Rezonančná frekvencia je 189 Hz, prevádzková teplota v rozsahu -5°C až 40°C.
KOMPENZAČNÉ MODULY
Legrand ponúka tri možnosti, ako si zaobstarať kompenzačný rozvádzač:
  1. Prvá možnosť je vyskladať rozvádzač s vyššíe uvedených komponentov.

  2. Druhou možnosťou je objednať kompenzačné moduly. Modul predstavuje jeden samostatný kompenzačný stupeň (poistky, kabeláž, kondenzátory, stýkače) a je vyrobený na priame uchytenie do rozvádzača štandardnej šírky 600 alebo 800 mm.

  3. Treťou možnosťou je objednanie hotového kompenzačného rozvádzača. Rozvádzač je vyrobený presne podľa požiadaviek zákazníka – čo sa týka kompenzačného výkonu, počtu krokov, jemnosti regulácie, menovitého napätia atď. Môže obsahovať tlmivky, hlavný istič / poistkový odpínač / vypínač.

    Na spínanie jednotlivých stupňov sú štandardne používané stýkače. Pri požiadavke na kompenzáciu v reálnom čase sa na spínanie používajú bez kontaktové polovodičové prvky (rad Alpistatic). Reakčný čas je v tomto prípade len 40 ms.

SIEŤOVÉ ANALYZÁTORY ALPIMATIC

Pre dokonalý návrh vhodnej kompenzácie v už existujúcej inštalácii je ideálne, ak sa pred návrhom vykoná meranie. Na tento účel slúžia sieťové analyzátory Alpimatic. Dodávajú sa v prenosnom alebo pevnom prevedení (montáž na DIN lištu). Údaje môžu byť stiahnuté pomocou PC, alebo tiež snímané po sieti. Súčasťou dodávky analyzátora je softvér Winalp 2400, ktorý slúži na spracovanie a vyhodnotenie merania. Pre uľahčenie práce s analyzátorom a softvérom je vhodné absolvovať špeciálne školenie.

VN KOMPENZÁCIA

Legrand môže vďaka spoločnosti Alpes Technologies ponúknuť svoje know-how v kompenzácii v oblasti vysokého napätia. Našimi pravidelnými zákazníkmi sú mnohé renomované spoločnosti napríklad v automobilovom alebo petrochemickom priemysle. Takýto projekt sa vždy realizuje na mieru podľa konkrétneho zadania. Garantujeme priamu podporu Francúzskych špecialistov z výrobného závodu.