PRIDAŤ OTÁZKU NA LEGRANDFORUM.sk

Meno *
E-mail *
Telefón *
Informácia o telefónnom čísle nebude zverejnená,
slúži iba na interné účely pre potrebu ďalšej konzultácie.
Zaradenie *
Nadpis *
Otázka *
 
  polia označené * sú povinné

LCS2 – FTTO / FTTD


Topológie FTTO a FTTD predstavujú radikálny odklon od klasickej topológie založenej na podlažných rozvádzačoch obsluhujúcich dané podlažie (rádius 90 metrov). Okrem zmien v klasickej kabeláži sa mení aj počet a plocha technických miestností (až -60 %), spotreba elektrickej energie aktívnymi zariadeniami (až -10 %), veľkosť káblových trás (až -80 %), prácnosť inštalácie a ďalšie.

 

 

Klasická architektúra

Vertikálne prepoje z hlavného rozvádzača do podlažných. Horizontálne prepoje z podlažných rozvádzačov na jednotlivé pracovné miesta.

 

FTTO (Fiber To The Office)

Predstavuje centralizovaný optický rozvod z hlavného rozvádzača až do jednotlivých kancelárií, kde sú v podhľadoch umiestnené FTTO switche. Z nich sú realizované krátke metalické rozvody k zásuvkám RJ45 pri konkrétnych pracovných miestach.

 

FTTD (Fiber To The Desk)

predstavuje centralizovaný optický rozvod z hlavného rozvádzača až k FTDD switchom. Tie sú umiestnené pri pracovných miestach a konvertujú optický signál na metalický. Užívatelia sa k sieti pripájajú pomocou klasických metalických patch káblov.FTTD switch - formát Mosaic, 4 moduly

Pre prívod optického vlákna až na pracovné miesto.
Konvertuje optický signál na metalický.
FTTO switch

Pre prívod optického vlákna do jednotlivých zón (napr. kancelária). Konvertuje optický signál na metalický.