PRIDAŤ OTÁZKU NA LEGRANDFORUM.sk

Meno *
E-mail *
Telefón *
Informácia o telefónnom čísle nebude zverejnená,
slúži iba na interné účely pre potrebu ďalšej konzultácie.
Zaradenie *
Nadpis *
Otázka *
 
  polia označené * sú povinné

Legrand kupuje Server Technology

Okrem rozvoja tradičných produktových rodín pod značkou Legrand, skupina Legrand ďalej aktívne napreduje prostredníctvom akvízícií. Radi by sme vás informovali o 3 zaujímavých akvizíciách v oblasti slaboprúdových systémov, ktoré sa nám podarilo realizovať v uplynulých mesiacoch.
Jedna z týcho akvizícií mala hodnotu skoro 1 miliardu amerických dolárov.
 

SERVER TECHNOLOGY INC.
Skupina Legrand je súčasnosti aktívnym medzinárodným hráčom v oblasti IT technológií pre použitie v dátových centrách. Značky v portfóliu pokrývajú širokú škálu oblastí:
  • rozvádzače, uličky a in-row cooling (značky Ortronics, Electrorack, Aegide/Minkels, SJ Manufacturing či Valrack)
  • inteligentné napájacie bloky PDU ako aj KVM switche (Raritan) 
  • systémy pre monitoring prostredia (Raritan a Minkels)
  • predkonektorované prepoje (Lastar/Quiktron)

Akvizícia špecialistu na inteligentné napájacie bloky, firmy Server Technology Inc. so sídlom v Reno, Nevada, USA a ročným obratom viac ako 110 mil. USD, je zaujímavým posilnením našej pozície v tomto segmente.
 

AFCO SYSTEMS GROUP
Ďalšou akvíziciou severoamerická firma AFCO Systems Group. Jedná sa o lídra v oblasti návrhu a výroby rozvádzačov, uličiek a ďalších produktov pre separáciu studeného a teplého vzduchu pre dátové centrá, kolokáciu a segment telekomunikácií. Zaujímavosťou v porfóliu sú produkty certifikované pre seizmicky aktívne oblasti.
 

MILESTONE AV TECHNOLOGIES
Najväčšou akvizíciou skupiny za Legrand za posledné roky je prebratie americkej firmy Milestone AV Technologies. Objem akvizície bol 950 miliónov amerických dolárov. 

Milestone AV je vedúcim výrobcom profesionálnej zobrazovacej techniky ako držiaky pre televízory a projektory, plátna pre projekcie, bezpečnostné kamery či špecifické rozvádzače pre audio-video techniku. Spolu s ďalšou značkou Legrand, špecialistom na audio-video rozvádzače, firmou Middle Atlantic Products, bude Milestone AV tvoriť základ audio-video divízie Legrand Severná Amerika. Okrem výrazného posilnenia pozície v tejto oblasti v Severnej Amerike je ďalšou ambíciou rozšírenie tejto ponuky do zvyšku sveta. Nasledovať budú takisto synergické efekty v ostatných slaboprúdových produktových skupinách.


 

Lukáš Ondroušek, CDCDP
 

Business Development Manager,

Structured Cabling Solutions,

Czech and Slovak Republic