PRIDAŤ OTÁZKU NA LEGRANDFORUM.sk

Meno *
E-mail *
Telefón *
Informácia o telefónnom čísle nebude zverejnená,
slúži iba na interné účely pre potrebu ďalšej konzultácie.
Zaradenie *
Nadpis *
Otázka *
 
  polia označené * sú povinné

Napájanie, meranie a monitoring VARICONPOWER 
Elektrická energia je kritickým faktorom každej dátovej sály a dátového centra. I to najmenšie zakolísanie v plynulosti jej dodávky môže mať zásadný negatívny dopad na starostlivo budované vzťahy so zákazníkmi či interné procesy vo firmách. UPS a ďalšie produkty dátové centrum ochránia pred výpadkami, ale sú iba jednou časťou mozaiky.

Na jej efektívnu využívanie je nutný celkový prehľad o spotrebe a využitie špecifických nástrojov určených pre priestory dátových sál.
Napájanie a dáta
Viac info v brožúre VariconPower
 

ZÁKLADNÉ PDU 0U

 

Základné PDU sú najčastejšie používaným typom v súčasných dátových centrách. Predstavujú základnú metódu rozvodu elektrickej energie v rackoch. Na výber sú rôzne varianty, napríklad 16A alebo 32A, jedno či trojfázové.

V ponuke sú medzinárodné typy zásuviek (C13 a C19), rovnako ako zásuvky špecifické pre určité krajiny. Okrem predvolených typov PDU je možné dodať aj kombinácie podľa požiadaviek zákazníka

 

MONITOROVATEĽNÉ PDU 0U

Monitorovateľné PDU majú rovnaké základné parametre ako Základné PDU. Čo ponúkajú navyše je meranie spotreby jednotlivých zásuviek pomocou vzdialeného prístupu.

Poskytujú teda veľmi podrobný prehľad o spotrebe elektrickej energie. Prepojenie so sieťou LAN je možné pomocou vstupnej brány (gateway).

 

Rovnako ako u iných PDU, je možné dodať aj kombinácie podľa požiadaviek zákazníka.

MERATEĽNÉ PDU 0U

 

Merateľné PDU majú všetky parametre Základného PDU. Navyše sú osadené displejom, ktorý zobrazuje aktuálny prúdový odber daného racku.

 

Chýbajú mu ale inteligentné funkcionality, ako informácia o spotrebe za určité časové obdobie (informuje iba o aktuálnej spotrebe) či možnosť monitorovať a ovládať PDU na diaľku. Rovnako ako u iných PDU, je možné dodať aj kombinácie podľa požiadaviek zákazníka.

 

MANAŽOVATEĽNÉ PDU 0U

Manažovateľné PDU majú rovnaké parametre ako Monitorovateľné PDU. Navyše je možné na diaľku vypínať a zapínať jednotlivé zásuvky a tým reštartovať zariadenia ktoré sú na ne pripojené. Tieto PDU sú najčastejšie využívané v prostrediach, kde sú požiadavky na komplexný prehľad o infraštruktúre dátového centra. Typickým príkladom sú veľké korporácie.

Na rozdiel od Monitorovateľného PDU, pomocou Manažovateľného PDU dokáže spínať jednotlivé zásuvky oneskorene. Vďaka tomu je možné predísť preťaženiu obvodov pri obnove napájania po výpadku. Ďalšou výhodou je adresné pripájanie zariadení na zásuvky (t.j. zamedzenie neautorizovaného použitia) Rovnako ako u iných PDU, je možné dodať aj kombinácie podľa požiadaviek zákazníka.
 

 

Schéma zapojenia inteligentných PDU

MULTIFUNČNÁ MERACIA JEDNOTKA

Multifunkčná meracia jednotka je určená pre použitie v silových rozvádzačoch. Funguje na rovnakom princípe ako inteligentné PDU, ale dá sa inštalovať za prevádzky bez nutnosti prerušenia prívodu elektrickej energie.

Jej využitie je tým pádom zaujímavé najmä pre v existujúcich inštaláciách. Jednotku je možné prepojiť s notebookom a zaznamenávať trendy.
Schéma zapojenia
Napájanie a dáta
Viac info v letáku VariControl-C
 

PREHĽAD VÝSTUPOV INTELIGENTNÝCH MONITOROVACÍCH ZARIADENÍ

Prístupové práva Skupinové konfigurácie Prepínanie zásuviek Kompletné menu
 
Prehľad upozornení Trendovanie Reporty kWh