Cieľom jedného z najväčších telekomunikačných operátorov v Austrálii, spoločnosti Commander, bolo získať prehľad a kontrolu nad celkovou dostupnosťou elektrickej energie v ich existujúcom dátovom centre. Či už na strane ich zákazníkov, alebo na strane ich dodávateľa energie. Keďže pri inštalácii zákazníckych zariadení hrozí riziko preťaženia jednotlivých okruhov, sú tieto informácie kľúčové.
V tomto článku si na bežnom príklade zo života ukážeme, prečo nie je krimpovanie konektorov RJ 45 na dátové káble v dnešnej dobe vhodným riešením. Ani pre nenáročné prostredie typu domácnosť. Pre maximálnu jednoduchosť a pochopiteľnosť sú použité laické pomenovania.
Od 1. 7. 2017 sú výrobcovia metalických i optických inštalačných káblov povinný označovať káble v súlade s Európskou legislatívou. Znamená to sprísnenie požiarnych predpisov stavieb a z toho vyplývajúce zvýšenie obstarávacích cien?
V predchádzajúcom článku sme si na jednoduchom príklade z domácnosti ukázali, akú obmedzenú funkčnosť majú ručne nakrimpované káble. V tomto článku sa do problematiky ponoríme hlbšie, najmä z pohľadu noriem a spôsobu merania takýchto prepojov.
Ako dobre máte naštudované normy týkajúce sa štruktúrovanej kabeláže? Považujete sa za experta? Skúste zodpovedať nasledovné otázky a možno budete sami prekvapený, koľko toho naozaj viete resp. neviete :).