Vypínače Legrand Valena Life – štýl, ktorý naplní vaše očakávania

Časy, kedy nám slúžili výlučne biele vypínače a zásuvky, sú už dávno pasé. Rovnako ako napredoval napríklad vývoj technológií a farieb dizajnových maľoviek, podobným tempom rástli požiadavky na tvar, materiál a farbu vypínačov a zásuviek. Výrobcov vypínačov je neúrekom, no iba zopár z nich spĺňa tie najprísnejšie kritériá. Modelový rad Legrand Valena Life je typickým príkladom toho, ako kráčať s dobou – prípadne ju dokonca i predbehnúť.

Zdroj: Legrand.sk

Vypínač ako dizajnový kúsok

Neustálym vplyvom pokrokovosti doby rastú nároky aj na kvalitu, vzhľad a funkčnosť materiálov v elektroinštalačnom priemysle, ktorý zahŕňa aj elektrické vypínače a zásuvky. Tie prešli za poslednú dekádu výraznou dizajnovou transformáciou a z fádnych vypínačov sa razom stali doslova dizajnové, domové i priemyselné doplnky, ktoré dokážu zaujímavým spôsobom oživiť každú miestnosť.

More možností pre štvorec vo štvorci

Produktový rad Legrand Valena Life sa odlišuje od ostatných najmä širokou paletou farieb a vzorov. Samotné vypínače a zásuvky sa skladajú z troch základných častí – z inštalačnej časti, ktorá je vložená do inštalačnej krabice v stene, stredovej (dotykovej) časti a z montážneho rámčeka. Pre stredovú časť sú k dispozícii tri farby, a to biela, béžová a strieborná. Paleta farieb pre rámčeky však obsahuje až 16 druhov– od klasickej bielej, perleťovej a béžovej cez expresívnu zelenú, azúrovú a tehlovočervenú po moderné imitácie medi, hliníka a dreva. Kombináciou farieb týchto dvoch častí vypínača si môžete vytvoriť originálne dielo, ktoré tento obyčajný kus plastu povýši do roviny nevšedného umenia.

Zdroj: Legrand.sk

Vedeli ste, že…?

Vypínače a zásuvky z produktového radu Legrand Valena Life sú vybavené mechanizmom IN’MATIC, ktorý zahŕňa napríklad ochranu proti zasiahnutiu elektrickým prúdom, detskú poistku a testovacie body, pomocou ktorých je možné odmerať hodnoty napätia bez potreby demontáže vypínača z inštalačnej krabice.

Zdroj: Legrand.sk

Zapamätajte si:

 • Aj vypínače a zásuvky prechádzajú neustálou inováciou.
 • Modelový rad vypínačov Legrand Valena Life disponuje širokou škálou farieb a vzorov.
 • Legrand Valena Life je inšpirovaný inováciami. Má sofistikovaný štýl prevedenia a umožní priniesť zmenu do vášho každodenného života.
 • Identita Valena Life spočíva predovšetkým v detailoch. Definujú ju: modernosť, ľahkosť, jemnosť, hra so svetlom a šikovnosť.
 • Kombináciou z množstva farieb si môže každý vyskladať vypínač podľa svojho vkusu. Či už máte radi jednoduchosť a súčasnú modernosť, trúfate si na extravaganciu, alebo ste klasik v každom počasí.

2 KOMENTÁRE

  • Dobrý deň, Monika,

   ďakujeme za otázku.
   Na výrobu rámikov a krytov vypínačov Legrand Valena Life je použitý plast.

   Želáme vám pekné dni,
   s pozdravom redakcia portálu Electrend

Komentovať

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najčítanejšie články

Pripojte sa k prúdu portálu Electrend

Pre odberateľov nášho newslettera pravidelne pripravujeme súbor praktických rád, návodov a noviniek zo sveta domových elektroinštalácií, smart bývania a bezpečnosti.